Visos merginos ir moterys nori atrodyti nepakartojamai, o šį tikslą pasiekti puikiai padės idealiai atliktas makiažas. Tam, kad makiažas būtų tobulas svarbu žinoti keletą gudrybių. Tad šį kartą su jumis pasidalinsime makiažo gudrybėmis ir paslaptimis.

Prieš darant bet kurio tipo makiažą, svarbu tinkamai pasirūpinti veido oda. Veidą nuprauskite arba nuvalykite valymo priemone (losjonu, pieneliu ar toniku). Po šių procedūrų veido oda neblizgės, o atliktas makiažas išsilaikys ilgai.

Pudra – viena pagrindinių makiažo priemonių, atliekanti ne tik estetinę funkciją, bet ir saugo odą nuo dulkių ir saulės; sugeria prakaitą, mažina odos dirglumą.

Pasirinkite tinkamą makiažo pagrindą – jei spalva bus netinkama, jūsų veidas atrodys išsekęs bei pavargęs.

Rudas blakstienų tušas puikiai derės prie auksinių, žalių bei žalių atspalvių šešėlių.

Moterims, turinčioms blyškią veido odą, nepatartina naudoti geltonos ir oranžinės spalvos lūpdažius bei blizgius.

Jei vokai užkritę, neryškinkite viršutinio voko juodu kontūru ar pieštuku, nes vokai atrodys dar labiau užkritę. Esant šiai problemai, geriau naudoti spalvotą šešėlį. Spalvotus šešėlius galite panaudoti ir kaip kontūrus. Yra ir dar vienas šios problemos sprendimas – nubrėžkite šviesiu šešėliu antakio apačioje liniją, o su tamsesnio atspalvio šešėliu paryškinkite apatinio voko išorinį kampą.

Jei jūsų akys mažos, tačiau norit, kad jos būtų išraiškingos, jums tikrai pravers ši gudrybė – panaudokite baltą pieštuką, tiesiog paryškinkite juo vidinę voko dalį. Po šio veiksmo jūsų optiškai jūsų akys tikrai atrodys didesnės. Beje, vidinės voko akies nebrėžkite juodu kontūru, o jei jūsų antakiai yra žemai – nenaudokite tamsių šešėlių bei nedažykite blakstienų  rudu ar mėlynu tušu – taip tik dar labiau sumažinsite akis.

Jei jūsų akys yra arti viena kitos, patepkite voką pasirinktais šešėliais, o vidinį akies kampą paryškinkite šviesiais šešėliais, prie išorinio akies kampo tepkite tamsius šešėlius.

Nemažai merginų ir moterų turi strazdanų, o jų makiažo pagrindai nepaslepia. Tam, kad strazdanos taptų ne išvaizdos trūkumu, o privalumu, verta paklausyti šio patarimo: tiesiog lengvai papudruokite veidą, o skruostus bei smilkinius paryškinkite rožiniais skaistalais, šitaip prigesinsite strazdanas. Nepamirškite, jog turint strazdanų, svarbiausiu akcentu išlieka blakstienos – tad jas dažykite kuo tamsiau. Be to, įsiminkite ir tai, jog tamsių šešėlių ir strazdanų derinys – nėra patys geriausi draugai, tad akims gražinti naudokite pastelinių spalvų šešėlius.