Dailus manikiūras nepaprastai puošia įvairaus amžiaus moterų, merginų rankas. O nagų lakavimas – dar vienas žingsnis tobulai gražių rankų link. Tačiau kam neteko matyti lakuotų nagų su apsilupinėjusiu laku. Žinoma, tokiu atveju dažniausiai pagalvojame, kad tų nagų savininkė tikriausiai kokia apsileidėlė, kad neprisižiūri iki galo. Tačiau kas lakuojasi nagus, tas žino, kad reikia kelių valandų, kad nagų lakas gerai išdžiūtų, o lupinėtis ims po kokių trijų dienų. O jei nagas nelygus ar moteris dirbs buities darbus be apsauginių pirštinių, tai dar greičiau. Iš kur šiandieninei moteriai paimti tiek laiko, kad kas dvi – tris dienas ji po kelias valandas skirtų laiko nagų lakavimui. Sakysite, kad galima nusilakuoti vakare prieš pat miegą? Vargu, ar atsirastų moteris, kuri bandžiusi šį būdą, ryte neaptiko ant nagų patalynės „antspaudų“, mat, kaip minėta, lakas džiūsta tikrai ilgai. Tad ką daryti, jei norime gražių lakuotų nagų minimaliomis laiko sąnaudomis?

Šiandien šią problemą išspręsti visai nesunku. Tereikia rinktis gelinį lakavimą. Šiuo būdu dažyti nagai (jei yra sveiki, nepažeisti) gali išsilaikyti apie tris savaites. Gali išsilaikyti ir ilgiau, tačiau dažniausiai dažai nuvalomi todėl, kad, augant nagui, atsiranda nedažyti tarpeliai, kurie ir rodo, kad jau laikas perdažyti nagus. Visgi perdažant kas dvi – tris savaites sutaupoma daugiau laiko, nei kas dvi – tris dienas.

Gelinis lakavimas dažniausiai atliekamas grožio salonuose. Kuo skiriasi nuo įprasto lakavimo? Pirmiausia tuo, kad prieš lakavimą nagai šiek tiek dilde „pašiaušiami“, kad gelinis lakas geriau laikytųsi. Pirmiausia lakuojama pagrindu, o paskui keli sluoksniai tepami geliniu laku. Po kiekvieno sluoksnio nagai kišami į specialų aparatą, kur ultravioletinių lempų spindulių pagalba labai greitai išdžiovinama. Tai yra vienas svarbiausių privalumų lyginant su įprastu lakavimu. Juk po įprasto lakavimo moteris nepraleidžia kelių valandų salone laukdama, kol gerai išdžius lakas, todėl dažnai sugadina manikiūrininkės triūsą dar tik imdama piniginę ir norėdama atsiskaityti arba besivilkdama paltą. Po gelinio manikiūro nieko panašaus neatsitiks. Galėsite iš karto drąsiai maigyti telefoną ar kuistis rankinėje.

Gelinis lakas nenusivalo taip paprastai, kaip įprastas, todėl norint nusivalyti gelinį laką vėl teks apsilankyti salone, kur jis bus nuimtas specialaus skysčio pagalba. Tačiau galima nuvalyti ir namų sąlygomis. Tereikia acetoniniu valikliu (beacetonis netiks) sugvilgyti vatą, uždėti ją ant nagų ir įvynioti į aliuminio foliją. Po 15- 20 minučių lakas turėtų nusilupti. Jei taip lengvai nenusivalė, pakartokite procedūrą.

Ar yra kokių gelinio lakavimo trūkumų? Galbūt. Jei nusivaliusios gelinį laką nenorėsite tuoj pat vėl dažyti, pajusite, kad nagas šiurkštokas, nes taip ir liko „pašiaušimas“ nuo dildės. Nulakavus (nesvarbu, geliniu laku ar paprastu) to pojūčio nelieka. O jei nelakuosite, po kelių dienų nagas vėl taps įprastai švelnus. Taip pat gali būti, kad per dvi – tris savaites (tiek laikosi gelinis lakavimas) jums paprasčiausiai nusibos ta pati nagų spalva. Dažniausiai salonuose pamatysite ne itin didelį gelinio lako pasirinkimą ir dažniausiai neryškių spalvų. Taip yra dėl to, kad neryškios spalvos labiau tiks prie besikeičiančios aprangos, juk paprastai nevaikštome pora – trejetą savaičių vienodos spalvos rūbais.

Gelinis lakavimas brangesnis nei įprastas, nes gelinis lakas brangesnis, o taip pat reikalinga speciali džiovinimo lempa. Tačiau gelinio lakavimo gerbėjos turi ją savo namuose, todėl gali nusilakuoti taip pat kokybiškai, tik pigiau nei salone.

Visgi gelinis lakavimas turi daugiau privalumų nei trūkumų. Pirmiausia tai laiko taupymas, be to, antraip nei nagų klijavimas negadina nago. Netgi priešingai, kai kurie specialistai teigia, kad geliniu laku dažytas nagas tampa tvirtesnis. Šis dažymo būdas tinka tiek rankų, tiek kojų nagams. Gelinį lakavimą itin patogu darytis prieš atostogas, keliones, kai norisi atrodyti nepriekaištingai, o laiką galima išnaudoti prasmingiau nei „plasnojant“ rankomis taip tikintis, kad įprastinis lakas nudžius greičiau.