Kai vis daugiau žmonių keliasi gyventi į ekologiškus būstus, kai vis daugiau daržovių stengiamės užsiauginti patys, natūralu, kad dažniau pagalvojame ir apie natūralią kosmetiką. Suprantama, veido pudros ar nagų lako namų sąlygomis nemokame darytis, tačiau veido kaukių pirkimo parduotuvėse tikrai galime išvengti. Pasižvalgykime savo virtuvėse, tikrai rasime ne prastesnių priemonių, kaip pagražinti veido, kaklo odą.

Kokia kaukė labiausiai tiks jūsų odai, nuspręsite paeksperimentavę. Nereikėtų bijoti šių eksperimentų, nes natūralios veido kaukės nepakenks. Žinoma, reikia vengti tuos produktus dėti ant odos, kurių negalite valgyti dėl alergijos. Pvz., jei esate alergiškas medui ir dėl to jo nevalgote, tai nenaudokite medaus ir veido kaukėms.

Jei jūsų oda riebi, galite dažniau vartoti kaukes iš rūgštesnių produktų, jei sausa – labiau tiks tos, kuriose yra aliejaus, pieno produktų. Normaliai odai tiks ir viena, ir kita, be abejo, galima maišyti rūgštesnius produktus su švelnesniais. Jei užsidėjus kaukę jaučiate po keliolikos sekundžių nesiliaujantį perštėjimą, vadinasi, ta kaukė jums netinka, skubėkite ją nusiplauti. Geriausia kaukes dėtis ant nušveistos odos. Šveitiklį taip pat galite naudoti natūralų – kavos tirščius. Geriausiai oda medžiagas įsisavins tada, kai bus atsivėrusios poros, todėl kaukes dėkite po pirties ar švelniai pagarinę veidą. Jei po natūralios kaukės nemaloniai tempia odą, patepkite ją alyvuogių aliejumi ar kremu, kurį naudojate įprastai. Kaukės paprastai ant veido laikomos 15-20 minučių. Taigi susipažinome su pagrindiniais dalykais, kuriuos reikia žinoti prieš dedantis natūralią kaukę, dabar eime į virtuvę, ieškoti produktų, tinkančių odai atgaivinti.

Į šaldytuvą kol kas nelįskime, pasidairykime aplink. Daugelio šeimininkių virtuvę  puošia alijošius. Šio augalo sultys – tikra šventė odai. Juk matėte gausybę kremų, kurių sudėtyje yra alijošiaus. Galima tepti alijošiaus sultis vienas arba sumaišyti su medumi.

Duonos kaukė gal ne tokią įprasta, bet visai naudinga. Reikia juodos ruginės duonos riekės minkštimą pamirkyti šiltame vandenyje ir gauta mase švelniai įtrinti odą. Ši kaukė tinka ir plaukams.

Avižiniai dribsniai naudingi ne tik skrandžiui. Pagamintą košelę veidui galima „pagardinti“ įvairiomis daržovėmis ar uogomis.

Odai patiks ir arbatžolių kompresai: žaliosios arbatos, ramunėlių, medetkų, dilgėlių, beržo lapų.

Na o štai šaldytuve galima rasti devynias galybes odai naudingų produktų. Kas pasiilgo švelnios, aksominės odos, tegul išbando mielių ir pieno kaukių mišinį.

Kiaušinis, kaip beje ir medus, alyvuogių aliejus – puikus pagalbininkas norint „sujungti“ keletą komponentų, pvz., bananą ir varškę. Pastarąją galima naudoti ir vieną, ir su uogomis, ir su vaisiais bei daržovėmis. Nereikia užmiršti ir kitų pieno gaminių: pasukų, išrūgų. Jų kompresai padės išvengti inkštirų. Jogurtas, grietinė, grietinėlė labiau tiks sausesnei odai.

Nuo inkštirų gelbsti ir citrina. Jos sulčių reikia įlašinti į pasirinktą kitų produktų kaukę.

Kas dar tinka kaukėms? Braškės, žemuogės, bananai, persikai, avietės, vynuogės. Uogas galima naudoti ir atšildytas iš kameros. Sezono metu, žinoma, geriau naudoti šviežias, nešaldytas.

Negalima pamiršti ir daržovių. Agurkai, pomidorai, morkos, raugintų kopūstų sunka, netgi virtos ar žalios bulvės – visa tai tinka odai maitinti. Kietų daržovių, pvz., morkų ar bulvių galima naudoti sultis arba sutarkuoti ir užsideti gautą tyrelę. Minkštesnes (agurkus, pomidorus), jei neketiname jų su niekuo maišyti, galima dėtis ir skilteles – kaip kam patogiau.

Internete, moteriškuose žurnaluose rasite daugybe konkretesnių receptų, kaip pasigaminti kaukę. Tačiau nebijokite ekperimentuoti, pasidairyktie geriau virtuvėje, šaldytuve, galbūt taip instinktyviai pajusite, ko reikia būtent jūsų odai.